Erdoğan'ın 'sosyal medya' açıklaması sonrası 'Kuzey Kore' gündem oldu

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün katıldığı Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda "Yalanın iftiranın kişilik haklarına saldırının alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şarttır. Türkiye'ye bu tür mecralar yakışmıyor. Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın bu açıklamalarından sonra sonra dışa kapalı, antidemokratik uygulamalarıyla bilinen Kuzey Kore Twitter gündemine girdi. Öte yandan #SosyalMedyamaDokunma etiketi de Twitter gündeminde yer alıyor.

Erdoğan'ın konuşması sonrasında çok sayıda kullanıcı içinde 'Kuzey Kore' geçen cümlelerle tweet attı. Bu da Kuzey Kore'nin Twitter gündemine gelmesini sağladı. Yapılan bazı paylaşımlar şu şekilde:

ERDOĞAN NE DEDİ?

Önceki gece sekizinci torunu Hamza Salih'in dünyaya geldiğini anımsatan Erdoğan, Albayrak ailesine yönelik hakaret içerikli sosyal medya paylaşımlarını hatırlattı. Erdoğan, "Dünyaya gözlerini henüz açmış bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiğini düşündükleri değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız. Hukuk önünde bu esfel-i safilinlerin her birinden işledikleri suçun hesabını elbette soracağız" diye konuştu.

'TAMAMEN KALDIRILMASINI, KONTROL EDİLMESİNİ İSTİYORUZ'

Devamında ise "Niçin YouTube, niçin Twitter, niçin Netflix, niçin şu, bu gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzun ne demek olduğunu anlıyor musunuz? İşte bu ahlaksızlıkları ortadan kaldırabilmek için" ifadelerinde bulundu. Erdoğan "Onun için de bir an önce biz bunları parlamentomuza getirip, parlamentomuzdan bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz" dedi.

AA

ETİKETLER

Editörün Seçimi