'HDP milletvekili Mensur Işık eşine şiddet uyguladı' haberi sonrası HDP'den açıklama: Araştırıyoruz

Fotoğraf: AA

HDP Muş Milletvekili Mensur Işık'ın, eşine şiddet uyguladığına yönelik haberler sonrası HDP'den açıklama yapıldı. HDP'nin resmi sitesinde yayımlanan, "Bu sabah saatlerinde, HDP Muş Milletvekili Mensur Işık’ın eşine şiddet uyguladığı haberi medyaya yansıdı" ifadelerine yer verilen açıklamada gerekli araştırmayı başlattıkları belirtildi.

'KADININ BEYANINI ESAS ALARAK GEREKLİ ARAŞTIRMAYI BAŞLATTIK'

Açıklamanın devamında "Basına yansıyan kadına yönelik bu şiddetle ilgili kadının beyanını esas alarak gerekli araştırmayı başlattığımızı belirtmek isteriz. Kadına yönelik her türlü şiddete karşı mücadele, HDP Kadın Meclisi olarak varlık ve mücadele gerekçemizdir. Şiddet kimden ve nereden gelirse gelsin karşısında duracağız ve bununla mücadele etmekte ısrarlı olacağımızı bir kez daha kadınlar başta olmak üzere tüm kamuoyuna duyuruyoruz. Konuyla ilgili durumu araştırdığımızı ve gerekli mekanizmaları işleteceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız" denildi.

NE OLMUŞTU? 

Söz konusu haberlerde Ankara'da HDP Muş Milletvekili Mensur Işık'ın, eşini darbettikten sonra hastaneye gitmesine engel olduğunu belirtilmişti. Daha sonra şikayet üzerine Mensur Işık hakkında uzaklaştırma kararı alındığı vurgulanmıştı.

Tükenmez Haber

ETİKETLER

Editörün Seçimi