HDP’den ölüm orucundaki İbrahim Gökçek'e ziyaret

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya ve HDP Parti Meclisi (PM) Üyesi Ferhat Encü, 315 gündür ölüm orucunda olan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’i ziyaret etti.

Ölüm orucunda hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi Helin Bölek ve Mustafa Koçak’ın da anıldığı görüşmede Gökçek, Grup Yorum üyelerinin tahliye edilmesi ve konser yasaklarının kaldırılması taleplerini bir kez daha dile getirdi.

İBRAHİM GÖKÇEK: ÇÖZÜLMEYECEK SORUNLAR DEĞİLDİ

315 gündür ölüm orucunda olan İbrahim Gökçek, “Aslında çözülmeyecek sorunlar değildi. İki insanın ölmesi önlenebilirdi ama önlenmedi. Ve işte ne oldu? Helin Bölek, Mustafa Koçak hayatını kaybetti. Bu çok acı bir şey. Kabul edilecek bir şey değil. İnsanlar ölmeyebilirdi. Mustafa hapishane ortamında çürümeyebilirdi. Acı çeke çeke hayatlarını kaybettiler. Bunlar çok acı şeyler. Bunların hesabını kim verecek?” dedi.

HÜDA KAYA: SENİ SAHNEDE GÖRMEK İÇİN ÇABA HARCIYORUZ

“İbrahim’in umudu, direnci çok iyi. Kendisi insana umut aşılıyor. İki can ile yüreğimiz yandı. Senin ayakta olmanı istiyoruz. Bütün topluma yaşamanla umut katmanı istiyoruz” diyen Hüda Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İbrahim’in yaşaması lazım. Bu direnişte toplumun senin yaşamından kazanacağı, besleneceği umuda ihtiyacı var. Yaşama tutunman, toplumun umudunun büyümesi demek. Ne olursa olsun umudunu kaybetme, kendini bırakma. Diliyorum ki her birimiz girişimlerimizden sonuçlar alalım. Sonuç almak için çabalıyoruz. Bir an önce, inşallah seni sahnede görmek için çaba harcıyoruz.”

FERHAT ENCÜ: TALEPLERİMİZİ KENDİ TALEPLERİMİZ OLARAK ALIYORUZ

Grup Yorum üyelerinin taleplerini kendi talepleri olarak gördüklerini ifade eden Ferhat Encü de, “Taleplerinizi sürekli dillendiriyoruz, dillendireceğiz. Direnişiniz toplumun vicdanına seslenen bir direniş. Bizler bu talepleri kendi taleplerimiz olarak alıyoruz. Bunun mücadelesini yürütüyoruz, yürüteceğiz. Eş Genel Başkanlarımızın da selamlarını iletiyoruz. Talepleriniz karşılanana kadar sizinleyiz; mücadeleniz, mücadelemizdir. Direncinizi ve umudunuzu koruyun” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER

Editörün Seçimi