HDP'li Garo Paylan, Cüneyt Özdemir'in yayınına katılacak

HDP'lilere bazı televizyon kanallarında ambargo uygulanması üzerinden başlayan tartışma sürüyor. Önceki gün programına katılması talebiyle aradığı 4 HDP'linin meşgul olduğunu söyleyerek 'o zaman ağlamak yok' ifadesinde bulunan gazeteci Cüneyt Özdemir bu akşam HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ı programına konuk ediyor.

YAYIN BU AKŞAM YAPILACAK

Özdemir şu paylaşımı yaparak Paylan'la bir yayın yapacağını duyurdu:

"Bu akşam sayın Garo Paylan ile 'HDP'ye ana akım ne zamandır medya ambargosu uyguluyor ? İttikaftaki partiler neden HDP'ye mesafe koyuyor, HDP'liler PKK'ya bir terör örgütü diyebiliyor mu?' gibi pek çok konuyu konuşacağız" 

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz gün Habertürk sunucusu Didem Arslan Yılmaz'ın HDP'lilerin neden ekrana çıkarılmadığına ilişkin soruya verdiği 'Burası bir kamu televizyonu değil. Özel bir sektörüz. Bu bir tercihtir' yanıtı sonrasında konu etrafında gelişen tartışma gündeme oturdu. Gazeteci Cüneyt Özdemir de YouTube kanalında yaptığı yayına katılması için 4 HDP'liyi aradığını hepsinin de 'meşgul' olduğunu söylediğini aktarmıştı. 

'AĞLAMAK YOK'

Özdemir şu ifadelerde bulunmuştu:

"Habertürk'ten Didem, 'Burası kamu yayını özel sektör tercih meselesi' demiş. Adı konulmamış ambargo ile karşı karşıya. Dedim ki biz ana haber bülteni değiliz baba haber bülteniyiz ara birisini çıkartalım ambargoyu anlatsınlar. Baktım kimse yok. Kenan aradı 4 kişiyi aradım hepsi de 'meşgul' dedi. İnsan bu noktada keriz gibi hissediyor kendini. O zaman ağlamak da yok"

'BİRKAÇ SAAT ÖNCE AYARLARSAK KATILIRIZ'

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan ise daha sonra Özdemir'e 'Cüneyt Bey size yanlış bilgi ulaşmış sanırım. Asistanınız Van’daki temaslarımız sırasında aramış ve mesaj atmış. Bir saat sonra görüşmeden çıkınca aradım, ancak geç kaldığımızı söyledi. Randevuyu en azından birkaç saat önceden ayarlarsak memnuniyetle programınıza katılırız' diyerek yanıt vermişti.

Tükenmez Haber

ETİKETLER

Editörün Seçimi