İYİ Parti Burdur 2. Olağan Kongresi'nde söz alan Ispartalı milletvekili Aylin Cesur, Salda Gölü'ne ilişkin yaptığı açıklamada "Biz o betonları oradan sökeriz, attıkları temelleri çekeriz, Salda Gölü'ne yaptıkları, kıydıkları her şeyin hesabını Salda'nın kumunu tek tek alır, onların uygun yerlerine monte ederiz ve hesabını sorarız…" şeklinde konuştu. Daha sonra sosyal medya hesabından açıklama yapan Cesur, "A Haber, 'götürülen kumları alıp, eski yerine monte etme işlemine', benim firmayı eleştirerek 'tamamlamazsa biz kumu yerine monte ederiz' dememi, hükümete monte diye vermiş" dedi.

'BİZ BUNU SİZİNLE YAPARIZ'

Cesur, 'Salda Gölü'ne yaptıkları, kıydıkları her şeyin hesabını Salda'nın kumunu tek tek alır, onların uygun yerlerine monte ederiz ve hesabını sorarız' sözlerine şöyle devam etti:

"Biz bunu sizlerle yaparız. Biz bunu Koca Ali'lerle yaparız. Orada Şarkikaraağaç ilçe başkanım var, Şarkikaraağaç'ta cebirle yaparız. Çavdır'da Müzeyyen hanımla yaparız. Ama biz bunu yaparız. Sizlerle yaparız.."

AÇIKLAMA YAPTI

Söz konusu ifadeleri tepki çeken Cesur, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "A Haber klasiği, Salda Gölü’ne yüklenici firmanın yaptığı; Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın başlattığı, “götürülen kumları alıp, eski yerine monte etme işlemine”, benim firmayı eleştirerek “tamamlamazsa biz kumu yerine monte ederiz” dememi, hükümete monte diye vermiş. Bu tür habercilik de “Salda Kıyımı” kadar üzücü" ifadelerinde bulundu.

Tükenmez Haber

ETİKETLER


Editörün Seçimi