Jakuzide 'ulan fakirler beni rahatsız etmeyin' diyen AKP'li başkan istifa etti

Jakuzide “Ulan fakirler, oğlum beni rahatsız etmeyin” ifadelerini sarf eden AKP Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Salih Saraç istifa etti.

Saraç’ın, “Ulan fakirler, oğlum beni rahatsız etmeyin. Tamam mı? Biraz keyif edeceğim de…” dediği görüntüler sosyal medyada tepkği toplamıştı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ GELDİ

“Sen o fakirler sayesinde o koltukta oturuyorsun” yorumları üzerine Saraç, “Arkadaş grubuna attığım bir görüntüydü. Oradan yaymışlar. Esprili bir şeydi. Allah’ın dediği olur” açıklamasında bulunmuştu.

Mehmet Salih Saraç’a sosyal medyada, “Sen o fakirler sayesinde o koltukta oturuyorsun”, “Dua et size oy verenler uyanmasın”, “20 yıl sonra AKP neydi deyince bunlar gelecek akla” gibi mesajlar geldi.

'DAVAMIZA ZARAR VERDİĞİNİ GÖRMEKTEYİM'

Sosyal medyadan gelen tepkiler nedeniyle AKP Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Salih Saraç istifa ettiğini açıkladı:

“Değerli Şanlıurfalı hemşerilerim, kıymetli basın mensupları. Bundan 2 yıl önce kendi WhatsApp grubumdaki yapmış olduğum bir espri kötü niyetli bir şekilde sosyal medyada paylaşılmıştır. Ben burada bir kesimi aşağılayıcı ya da küçük düşürücü düşünerek kesinlikle hareket etmedim. Video gerçekten saf ve temiz bir niyet ile izlendiğinde ironi amaçlı çekilen bir video olduğu ve asla toplumun bir kesimini aşağılamak amacı gütmediği görülecektir. Gelinen noktada konunun davamıza, partimize ve gençlik kolları teşkilatlarımıza zarar verdiğini görmekteyim. Bu sebeple AK Parti Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevimden, halkımdan ve bu davaya gönül vermiş dava arkadaşlarımdan özür dileyerek ayrıldığımı bildiriyorum.”

ETİKETLER

Editörün Seçimi