Kaftancıoğlu: Zamanı gelince tamamı sanık sandalyesine oturacak!

Fotoğraf: AA

Yeniden görülen Man Adası davasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, AKP'li Cumhurbaşkanı ve Recep Tayyip Erdoğan ve yakınlarına 197 bin TL tazminat ödemesine karar verildi. Bunun üzerine sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 'Siyasetin sopasından başka ne beklenirdi ki? Zamanı gelince tamamı sanık sandalyesine oturacak!' dedi.

'SİYASETİN SOPASI'

Kaftancıoğlu, şunları kaydetti:

"Davaya dair; FETÖ tutuklusuyken nasıl olduysa Kılıçdaroğlu davasına bakan hakim olan, delilerin dosyaya sunulmasını reddeden, reddi hakimi reddeden siyasetin sopasından başka ne beklenirdi ki? Zamanı gelince tamamı sanık sandalyesine oturacak!"

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu daha önce de tazminat cezasına çarptırılmış fakat sonra istinaf mahkemesi bu kararı bozmuştu. İstinaf mahkemesinin bozma kararı üzerine yeniden görülen Man Adası davasında Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakınlarına 197 bin lira tazminat ödemesine karar verildi. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu, kardeşi, eniştesi, dünürü ve eski özel kalem müdürünün 'vergi cenneti' olarak bahsedilen Man Adası'ndaki şirkete 2011 yılında gönderdiği paraları açıkladıktan sonra swift mesajlarını ve dekontlarını da göstermişti.

Tükenmez Haber

ETİKETLER

Editörün Seçimi