Kılıçdaroğlu: Bahçeli adeta Erdoğan'ı erken seçime gitmekle tehdit ediyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “vesayeti altında” olduğunu onun izni ve onayı olmayan hiçbir karar alamadığını söyledi. Kılıçdaroğlu, “Davul Erdoğan’ın boynunda, tokmak Bahçeli’nin elinde” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, “Zaten Bahçeli bunları kamuoyu önünde de söylüyor, benim iznim olmadan hiçbir karar alınamaz gibilerinden. Adeta erken seçime gitmekle tehdit ediyor.” diye konuştu.

“Saray vesayet sahibi küçük partiden izin almadan karar alamaz durumda” diyen Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

“Bu sadece Saray’da değil, Parlamento’da da böyle. Şu anda Türkiye son seçimlerde yüzde 11,9 oy almış bir partinin tahakkümü altında yönetiliyor.”

'SARAY, KARAR ALAMAZ DURUMA GELDİ'

YetkinReport’a açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a Bahçeli’nin vesayeti altında olduğu iddiasına dair sözleri şöyle:

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi küçük bir partinin vesayetinde düşe kalka yoluna devam etmeye çalışıyor. Öyle bir noktaya gelindi ki, Saray, vesayet sahibi bu küçük partiden izin almadan karar alamaz duruma geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bütün kararlarını MHP Genel Başkanı Bahçeli’den onay alarak, izin alarak açıklıyor.”

'KÜÇÜK PARTİNİN TAHAKKÜMÜ'

“MHP 2018 seçiminde yüzde 11,9 oy alan bir parti. Şu anda fiilen Türkiye yüzde 11,9 oy almış bir partinin vesayetiyle yönetiliyor. Bu tablo demokrasimizde derin kırılmalara, derin hasarlara yol açıyor. Ucube Sistem dediğimiz “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” her alanda sorun yaratan bir sistem olarak karşımızda duruyor. Bu sistem, iktidarı yüzde 11,9 oy almış bir partiye mahkûm hale getirdi.”

'İMRALI'YA NASIL SIĞINDIKLARINI DA BİLİYORUZ'

“Erdoğan iktidarını korumak için vesayeti kabullenmek zorunda. Çünkü iktidardan gitmenin maliyetini en iyi Erdoğan biliyor. Bu vesayetin ve çıkar birliğinin sürdürülmesi pahasına ikilinin yerel seçimlerde İmralı’ya nasıl sığındıklarını da biliyoruz.
Özetle, davul Erdoğan’ın boynunda, tokmak Bahçeli’nin elinde.”

ETİKETLER

Editörün Seçimi