Kılıçdaroğlu, Akşener ve Buldan'dan Erdoğan'a 'Netflix' göndermesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın YouTube,Twitter ve Netflix için kullandığı "Parlamentomuzdan bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz" ifadelerinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ardından HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da mizahi paylaşımda bulundu.

'HIRSINDAN SPOİLER VERİR'

Netflix'te yayımlanan bir dizi olan Dark'la ilgili "Dark'ın son sezonunu bitirmeden Netflix'i kapatırsan vallahi gücenirim Sayın Erdoğan" diyen Akşener'e cevap veren Kılıçdaroğlu, "Aman Meral Hanım, şimdi hırsından spoiler verir:)" ifadelerinde bulundu. Kılıçdaroğlu'nun tweet'ini paylaşan Buldan ise "Biz de La Casa De Papel'in son sezonunu bekliyorduk" dedi.

NE OLMUŞTU?

Önceki gece sekizinci torunu Hamza Salih'in dünyaya geldiğini anımsatan Erdoğan, Albayrak ailesine yönelik hakaret içerikli sosyal medya paylaşımlarını hatırlattı.  "Niçin YouTube, niçin Twitter, niçin Netflix, niçin şu, bu gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzun ne demek olduğunu anlıyor musunuz? İşte bu ahlaksızlıkları ortadan kaldırabilmek için." ifadesini kullanan Erdoğan, şunları söylemişti:

"Sevgili vatandaşlarım, bunlar ahlak sahibi değil. Akif diyor ya, 'Ahlakın izmihlali ne müthiş izmihlal, ne millet kurtulur zira, ne milliyet, ne istiklal'. Evet, biz ahlakı yüce, medeniyet değerleri yüce bir milletin torunlarıyız, evlatlarıyız. Bu millete layık olmayan bu gelişmeleri yaşamak istemiyoruz, görmek istemiyoruz. Burada üzerinde durmamız gereken asıl konu, medya ve özellikle sosyal medya mecralarının nasıl olup da böyle bir kokuşmuşluğun aracı haline dönüştükleridir. Yalanın, iftiranın, kişilik haklarına saldırının, itibar suikastlerinin alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şarttır. Bu millete, bu ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Onun için de bir an önce biz bunları parlamentomuza getirip, parlamentomuzdan bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz."

Tükenmez Haber

ETİKETLER

Editörün Seçimi