Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Temmuz ayı olağan 3. oturumu başlarken “Gündem dışı söz alabilir miyim?” diyen Karalar, “Şimdi bir haciz daha geldi bugün. Ben bunu hem sizinle hem de kamuoyuyla paylaşmak istiyorum” diyerek konuşmasına devam etti. 2016 yılında Aydın Prefabrik isimli bir firmanın Adana Büyükşehir Belediyesi’ne parke işi yaptığını kaydeden Karalar, “Bu şahıs Ceyhan’daki davada da sanık zaten. Buradaki parkeleri de ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyoruz. Günahları boyunlarına” diye konuştu.

'ODANIZI HACZEDİYORLAR'

Oturum sırasında telefonuna gelen mesajı da paylaşan Karalar "Odanızı haczediyorlar diye mesaj gelmiş" ifadelerinde bulundu.2016 yılına kadar kadar parasını alamadığı nedeniyle haciz uygulaması başlattığını belirten Karalar, “Aslında biz ufak ufak ödüyorduk protokol kapsamında. Her ay sanırım 250 bin ile 300 bin lira civarında para alıyordu. Bizim makam odamızı hacze gelmiş. Zaten her gün bizim böyle güzel bir evladımız oluyor. Her gün böyle güzel bir haber alıyoruz. Bu güzel haberi sizinle paylaşmak istedim.” dedi.

‘BENİ BİRAZ ZOR GÖTÜRÜRLER’

Karalar, bir meclis üyesinin yaptığı “Başkan seni de götürmesinler” esprisine “Beni biraz zor götürürler” diye yanıtladı.

'CİDDİ BİR İSTİHBARAT DA VAR'

Karalar devamında şunları kaydetti:

“Oradaki amaç şu; Adana Belediyesi’nin makam odası haczedildi demek kamuoyunda. Yapılabilir evet. 2016’da olmuş bu iş, 4 sene geçmiş, nedense arkadaşlar 3 sene beklemişler, 3 sene paraları almamışlar. Bir insan bir iş yapıyor, 4 sene bekliyor, parasının peşinde koşmuyorsa o işin nasıl bir fiyata alındığını tahmin etmek zor değil. Ensflasyonun olduğu, fiyat artışlarının olduğu bir ülkede bir insan 4 sene bekliyorsa herhalde yani 100 liralık işi 400 liraya yapmıştır. İnceletiyorum şimdi onları.Aynı zamanda çok ciddi bir istihbarat da var konuyla ilgili. Kendi sattığı taşları kendi işinde kullandığı yönünde haberler var. Ama tabi bunları ispat etmek lazım. İspat etmeden bir şey yapmak mümkün değil öyle bile olsa.”

‘BENİM ÜRETTİĞİM BİR BORÇ DEĞİL Kİ’

Konuşmasına “Keşke bu konuları gündeme getirmek durumunda kalmasak” diyerek devam eden Karalar şöyle konuştu:

“Ne yazık ki her gün bazen bir bazen birden fazla haciz yaşadığımız için bunları üzüntüyle de karşıladığımız için söyleme gereği duyuyoruz. Böyle bir olayı duymamak mümkün değil. Götürsünler ne yapalım yani Zeydan Karalar’ı zor duruma düşürmek için mi yapıyorlar bunu? Benim ürettiğim bir borç değil ki. 2016’da bir iş yapmış. 2016’dan bu yana beklemiş adam, Zeydan Karalar belediye başkanı olunca haciz getiriyor. Sen bunu... Bunu Allah da bilir Muhammed de bilir, mübarek günde insana kötü bir şey söylemek istemiyorum ama 4 sene beklemişse bir adam 1 liralık işi kaç liraya yaptığını tahmin etmemek mümkün değil ki. Zaten işlerin çok büyük bir bölümü böyle. Neyse sağlık olsun. Gündeme geçelim. Bir protokol yapmışlar önceden herhalde. Belki birkaç aylık bir süreçtir bu.”

'BİZİM İÇİN HER YER ÇALIŞMA ODASI'

Daha sonra basın mensuplarına da açıklama yapan Karalar, "(Firmaya) Sadece 2020'de 6 milyon 400 bin lira önceden yapılan protokol gereğince ödeme yaptık. Bu iyi niyet davranışı değil." diye konuştu.  Karalar, söz konusu borcun 2016 yılından tahakkuk ettiğini aktararak, "Mobilyaya ihtiyacımız yok. Bizim için her yer çalışma odası. Burayı çalışabilir, zamanında ödeme yapan bir belediye haline getireceğiz." dedi.

'MAKAMLAR SİZİN OLSUN'

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da konuyla ilgili yaptığı paylaşımda "Varın gidin alın makam odalarını, tüm yatlar katlar makamlar sizin olsun. Halkımızın başının üstünde taşınmak bize en büyük makam" dedi.

'BENİM MAKAM ODAM ADANAMIN SOKAKLARI'

Karalar, masa ve koltuğun haczedilmesinin ardından tahta masa ve sandalyelerle bir fotoğraf paylaşarak 'Benim makam odam Adana'mın sokakları' dedi.

Tükenmez Haber

ETİKETLER


Editörün Seçimi