Muharrem İnce: Benim kurultaya dönük hiçbir faaliyetim yok

‘Saray’a giden CHP’li’ tartışmasının odağındaki isim 2018 yılında yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) aday gösterilen Muharrem İnce, partinin yıpranmaması için konuyu artık kapatacağını belirtti. Asıl hedefin kendisinin olmadığını söyleyen İnce,  hedefin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu ifade etti. İnce, “Benim kurultaya dönük hiçbir faaliyetim yoktur” dedi.

‘EN BAŞTA DA SAYIN GENEL BAŞKAN’IN DAVA AÇMASINI BEKLERİM’

Söz konusu iddianın kaynağı Rahmi Turan hakkında 5 kuruş, Talat Atilla hakkında ise 3 kuruşluk dava açan İnce “Eğer bu yalanlarda tek sorumlu Rahmi Turan ve Talat Atilla ise partinin de bu kişiler hakkında, en başta da Sayın Genel Başkan’ın dava açmasını beklerim” dedi.

‘NEDEN ÇETE DİYE İTHAMDA BULUNDUĞUMU SÖYLÜYORLAR’

Söz konusu polemiğe ilişkin Hürriyet‘e yazan İnce “Neden çete diye ithamda bulunduğumu söylüyorlar. Ben bunlar için elbette ‘birkaç kişi’, ‘bir grup’, ‘bir klik’ gibi adlandırmalarda da bulunabilirdim. Ama bu adlandırmalar çete sözünün içerdiği belli bir amaç için yan yana gelip plan yapmayı, pusu kurmayı, arkadan vurmayı ifade etmezdi” dedi.

‘ASIL HEDEF, SAYIN GENEL BAŞKAN’IN KENDİSİ’

Söz konusu tartışmanın, CHP’de kurultay sürecine yönelik hesaplar üzerinden anlatılmasının kendisiyle ilgili olmadığını savunan İnce “Benim kurultaya dönük hiçbir faaliyetim yoktur. Asıl hedef ben değil, Sayın Genel Başkan’ın kendisi” yorumunda bulundu. Yazının tamamını okumak için...

ETİKETLER

Editörün Seçimi