CHP'li Özgür Özel: Erdoğan’ın fabrika sahibini araması, daha başlamadan soruşturmaya istikamet verme yönündedir

Fotoğraf: AA

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Özel, Sakarya'nın Hendek ilçesinde havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamanın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fabrika sahibiyle görüştüğünü açıkladığını anımsatarak, "Bu iş cinayetiyle ilgili, iş yerinin sahibi bir numaralı şüphelidir. Durum neyse bunu savcılar değerlendirecektir. Daha cenazeler yerdeyken ve savcılık harekete geçmeden, devletin en tepesinden iş yeri sahibine açılan ve daha sonra da basınla paylaşılan telefon, daha başlamadan soruşturmaya istikamet verme yönündedir. Biz bunları Soma'da çok gördük" dedi.

'SARI YELEKLİLER' YANITI

Özel, Devlet Bahçeli'nin "Hiç kimse Fransa'yı kasıp kavurmuş sarı yeleklilerin eylemlerine özenmeyi, Gezi benzeri bir kalkışmanın fitilini tutuşturmayı aklından ve hayalinden geçirmemelidir." sözlerinin anımsatılması üzerine, "Bizim ne sarı yeleklilerden ne de başkasından beklentimiz yok. CHP olarak biz bunları ilk seçimde alaşağı ediyoruz zaten. 'Sarı yelekliler', 'Denerlerse pişman olurlar'. Bu, Anayasada yazan bir hakkın kullanılmasına karşı bir başka şiddet tehdididir." diye konuştu.

KURULTAY YANITI

Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin CHP kurultayıyla ilgili "Atatürk'ün partisinde süregelen işgalin sonlandırılması maksadıyla altın bir fırsat önümüzdedir"sözlerine de yanıt verdi.

'BİZ ÇOK KEYİF ALACAĞIZ'

Özel, "Sayın Bahçeli’ye iyi seyirler Pandemi koşullarından dolayı davet edemiyoruz. Ama sıkı bir takipçimiz olduğu belli. Türkiye için altın fırsat CHP’nin iktidarıdır. Millet ittifakının iktidarıdır. Türkiye için altın fırsatı hayata geçirecek olan kadroların ortaya çıkacağı CHP Kurultayı’nda Sayın Bahçeli’ye zevkli seyirler diliyoruz. Biz çok keyif alacağız kendisinin de keyif alacağını açıklamasından öğrenmiş olduk" dedi.

'KURULTAYI SARAY DESTEĞİYLE İPTAL ETTİRDİ'

Özel açıklamasında, şunları kaydetti:

"Sayın Devlet Bahçeli, bir tek senden Cumhurbaşkanı adayı olmaz bu Türkiye’de dediği Recep Tayyip Erdoğan’ı partisinin adayı yapmıştı. Partisindeki bir genel başkan adayı değerli bir hanımefendiyle rekabet etmemek için savrulmuş, partisini savurmuş Kurultayı Saray desteğiyle iptal ettirmiş. Partiyi ortadan ikiye yardırmış. Ve bir siyasi partinin Saraya ve Bahçeli’ye itiraz  partisinin ortaya çıkmasına sebebiyet vermiş ve bir siyasi parti meclise yeni bir grup ve yeni bir genel başkan çıkmasına ön ayak olmuştur. Kendi partisindeki durumu için bir başka siyasi parti doğmasına genel başkan olmasına. Bir başka siyasi partinin genel başkanın Cumhurbaşkanı adayı olup kendisi aday olmamasına sebebiyet veren ve bunu hazmedebilen birinin şimdi Cumhuriyet Halk Partisi'nin Kurultay'ını altın bir fırsat olarak görmesi gerçekten önemlidir. Sayın Bahçeli’ye iyi seyirler. Pandemi koşullarından dolayı davet edemiyoruz. Ama sıkı bir takipçimiz olduğu belli. Türkiye için altın fırsat CHP’nin iktidarıdır. Millet ittifakının iktidarıdır. Türkiye için altın fırsatı hayata geçirecek olan kadroların ortaya çıkacağı CHP Kurultayı’nda Sayın Bahçeli’ye zevkli seyirler diliyoruz. Biz çok keyif alacağız kendisinin de keyif alacağını açıklamasından öğrenmiş olduk"

Tükenmez Haber

ETİKETLER

Editörün Seçimi