Yeneroğlu'ndan AKP'li Ünal'a yanıt: Dili olup söylemeyeni milletimiz çok iyi bilir

Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (AKP) istifa eden İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın açıklamalarına yanıt verdi. Yeneroğlu,

MAHİR ÜNAL: ELEŞTİRİN VARSA TWEET ATMAZSIN

Ünal istifa üzerine "Mustafa bey benim takdir ettiğim, sevdiğim bir siyasetçiydi. ‘İdi’ diyorum bakın. Bu süreçte Mustafa Yeneroğlu bu partinin en yüksek kurulu MKYK üyesiydi. MKYK ayda bir toplanır. Eleştirin varsa orada dile getirirsin. Eleştirin varsa tweet atmazsın orada dile getirirsin. Siz orada bunları dile getirmeyeceksiniz… Bir siyasi partinin en üst kurulunda yer alan birisi medya üzerinden genel başkanıyla partisiyle konuşmaz. Zaten istifa edecekti. Giderken de bir fitil attı gitti. Kimmiş o rahatsız olanlar? Biz istifa beklemiyoruz” açıklamasını yaptı.

MUSTAFA YENEROĞLU: HERKES KENDİNE YAKIŞANI YAPAR

Yeneroğlu, Ünal'ın sözlerine sosyal medya hesabından yanıt verdi. Yeneroğlu, "Ayrılırken kardeşlik hukukunun muhafazasını arzu ettim. Kardeşlik hukuku ihlal edilirse cevap vereceğimi belirtmiştim. Her şeyden önce MKYK Ak Parti'nin haremidir. Bunu ihlal eden ben olmadım. Bulunduğum kurullarda ve toplantılarda uyarılarımı yaptığımı tüm arkadaşlarım bilir. Bu iddia rasyonaliteden o kadar yoksun ki,dışarda konuşup içerde söylemeyene hayrola diye sorarlar herhalde! Zaten en büyük sorunumuz inkar değil mi? Herkes kendine yakışanı yapar. Gözleri olup görmeyeni, kulakları olup duymayanı, dili olup söylemeyeni de milletimiz çok iyi bilir" dedi.

NE OLMUŞTU?

30 Ekim Çarşamba günü AKP Milletvekili ve MYK Üyesi Mustafa Yeneroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın talebi doğrultusunda partisinden istifa ettiğini açıkladı.

 

 

ETİKETLER

Editörün Seçimi