Yiğit Bulut, 'Parlamenter sisteme döneceğiz' diyenlerin darbe hazırlığı yaptığını öne sürdü

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, darbeyi ima ederek 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Karar gazetesine verdiği röportajla 'emperyalist planın' tamamlandığını ileri sürdü. Yiğit Bulut, Abdullah Gül'den İlker Başbuğ'a, İYİ Parti'den CHP'ye kadar olan geniş bir kesmi de darbenin hazırlayıcısı olmakla itham ederek her an harekete geçebileceklerini iddia etti.

'HAREKETE GEÇECEKLERİNİ GÖSTERİYOR'

Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Yiğit Bulut da dün Twitter hesabından 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Karar gazetesine verdiği röportaja dikkat çekerek, “Bu sabah aniden bahçemizde açan Kraliçe Gülü bahçede emperyalist planın tamamlandığını ve harekete geçeceklerini gösteriyor” diye mesaj attı.

'ASKERİ DOKUNUŞ İLE POLİTİK SİSTEMİN DÜZELTİLMESİ'

Bulut, "'Parlamenter sisteme kesin döneceğiz' diye ortaya dökülenlerin üzerinde anlaştığı İngilizce kavram 'political system correction by a military touch' yani 'politik sistemin düzeltilmesi ama bir askeri dokunuş ile'... Daha açık yazayım; yola çıkan 'sistem düzeltmesi' kavramına son olarak Kraliçe'nin Gül'ünün katılması kervanın yola çıktığını gösteriyor" dedi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Türkiye’de başlayan 'darbe' tartışmalarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan “Milletimiz ‘Kapıdan dışarı çıkalım mı çıkmayalım mı’ demez. Elinde neyi var neyi yok herkes meydanlara dökülür” demişti.

Abdullah Gül’den eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ’a CHP’den İYİ Parti’ye geniş bir kesimi darbenin hazırlayıcısı olmakla itham eden Yiğit Bulut’un attığı mesajlar şöyle:

ETİKETLER

Editörün Seçimi