Türkiye'nin dört bir yanından barolar birden fazla baro kurulması, seçim sisteminin değiştirilmesi, avukatlara ilişkin kanunun 76. ve 95. maddelerindeki hak ve yetkilerinin sınırlandırılmasına yönelik yapılmak istenen düzenlemeye karşı başlattığı Ankara'ya yürüyüş bugün de sürüyor.

#SAVUNMAYÜRÜYOR

Avukatlar ve yürüyüşü destekleyen çok sayıda kişi sosyal medyada #SavunmaYürüyor etiketinde paylaşımda bulundu.

'KELİMENİN TAM ANLAMIYLA YÜRÜYORUZ'

İstanbul Barosu'nun sosyal medya hesabından "Yürüyoruz derken, 'kelimenin tam anlamıyla' Ankara'ya yürüyoruz. Yüreğimizin götürdüğü yere yürüyoruz. Bu ülkenin dört bir yanından Ankara'ya vardığımızda maskelerimizi indirip adalet bulaştıracağız. Var bi' hayalimiz. :)" şeklinde paylaşım yapıldı.


ANTALYA BAROSU BAŞKANI DA YÜRÜYOR

Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan "Yürüyüşümüzün Antalya ve Burdur etabını, Burdur Barosu Başkanımız Av. Ramazan Gedik'le birlikte tamamladık. Ardından Burdur Belediyesi Başkanı Ali Orkun Ercengiz'le birlikte yorgunluk çayı içtik. Sayın Başkana nazik daveti ve desteği için çok teşekkür ederiz" dedi.

'ADALET VE İNSANLIK İÇİN YÜRÜYOR'


Avukat Kemal Aytaç, yaptığı paylaşımda "Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir adalet ve insanlık için yürüyor" dedi.

Öte yandan videoda Giresun Barosu Başkanı Avukat Soner Karademir'in de yağmurlu havada Giresun'dan Ankara'ya yürüdüğü görüntüler de yer alıyor.

Tükenmez Haber

ETİKETLER


Editörün Seçimi