Çorlu'da polisin şiddet uyguladığı ailenin yakını anlattı: Kadın çoluk çocuk gözetmeden herkes darp edildi

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesindeki Silahtarağa Mahallesi'nde polisin darp ettiği aileden Kazım Sarıca olay anını ve sonrasında yaşananları anlattı. Sarıca “Polis motorla gezerken iki vatandaşı görüyor, ailemin olduğu mahalleye giriyor, ailem de o sırada bahçede oturuyor” dedi

‘KADIN ÇOCUK DEMEDEN HERKESİ 15-20 DAKİKA BOYUNCA DARP ETTİLER’

Olayların bundan sonra başladığını vurgulayan Sarıca, Artı Gerçek'ten Rıfat Doğan'a olayı şöyle anlattı:

“Polis o sırada bahçede oturan aileme ‘eve girin’ diyerek hakaret etmeye başlıyor. Böyle olunca karşı taraftaki çocuklardan polislere ‘evimizde oturuyoruz’ şeklinde bir tepki geliyor. Bu sözler üzerine mahalleye başka polis ekipleri de çağrılıyor ve kadın, çoluk çocuk gözetmeksizin hepsini darp ediyorlar. Bu darp 15-20 dakika sürüyor, ondan sonra alıyorlar o gençleri dereye götürüp orada da darp etmeye devam ediyorlar. Daha sonra ifadelerini almak için karakola götürüyorlar avukatları olmadan.”AİLEYİ HEDEF GÖSTEREN AKP İL BAŞKANINA TEPKİ: O MAHALLEDEN SİZE YÜZDE 95 OY ÇIKMIŞTI

AKP Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’ın ‘Bunlarda bıçak vardı, yaramaz bir aile’ şeklindeki sözlerine tepki gösteren Sarıca “O mahalleden sana yüzde 95 oy çıkmış. Milletvekili adayı oldun, yakışır mı sana bilmeden böyle şeyleri yazmak” dedi.

DARP ETTİKLERİ 66 YAŞINDAKİ KADIN HASTANEDEN YENİ ÇIKMIŞ

Ailesinin o mahallenin en çok sevilen ailesi olduğunu dile getiren Sarıca, polislere de tepki göstererek şunları söyledi: “66 yaşında gözleri görmeyen, sakat bir kadın ve sen bu insanın kafasına copla vuruyorsun. Bu pandemiden dolayı hastaneden yeni çıkardılar. Ameliyat olmuştu. Ölse kim verecek bunun hesabını? Diyelim ki bizim aile haksız, senin görevin bu mu, kendini savcının hakimin yerine mi koymak? Senin görevin adli işlemini yapıp gerekli yere teslim etmek. Hiç mi tahammülünüz yok? Gücün yetiyor diye onlar gariban diye dövmen mi lazım? Bizim başımıza bir iş gelince nereye gideceğiz?”

‘OLAYI ÇEKEN KİŞİNİN EVİNİN KAPISININ CAMINI KIRDILAR’

“Hepsinde darp izi var. Gelin bir görün hallerini. Ablam 66 yaşında eniştem 76 yaşında. Ne yapmışlar bu insanlar?” diyen Sarıca polislerin bu olayı çeken bir insanın peşinden evine girmek için kapısının camını kırdıklarını, telefonunu alarak görüntüleri silmeye çalıştıklarını söyledi.

TEKİRDAĞ BAROSU’NDAN AÇIKLAMA: VİDEOYU ÇEKENE DE KÖTÜ MUAMELE EDİLMİŞ

Tekirdağ Barosu Başkan Yardımcısı Avukat Egemen Gürcün ise 'Video çeken kişinin elinden görüntüyü almak için de kötü muamele olduğunu öğrendik' dedi.

ETİKETLER

Editörün Seçimi