Çorlu'da bayram gününde polis şiddeti görüntüleri sosyal medyanın gündeminde

Sosyal medya kullanıcısı Ali Osman Önder’in iddiasına göre; polis bayram gününde evinin önünde oturan Dursun Gültaş’ı darp etti. Sosyal medya kullanıcısı, görüntüleri “Çorlu’da Bayram günü polis şiddeti! Evinin önünde oturan Dursun GÜLTAŞ’ı polis darbetti! Olay Ülke gündemine bomba gibi düştü” diyerek paylaştı. Kişilerin darbedilmesi ve ters kelepçe takılması görüntülere yansıdı. Polis, olayın görüntüsünü çeken yurttaşlara da bağırıp ve tehdit etti.

'ŞEREFSİZLER İÇERİYE GİRSENİZE'

Ali Osman Önder, YouTube kanalına da yüklediği videoya şu açıklamayı yazmış:

“Dursun Gültaş. Aslen Sinoplu. Kendi halinde bir gariban. Tek suçu evinin önünde oturması. Görgü tanıklarının iddiasına göre, Tekirdağ Çorlu’da silahtarağa mahallesinde evinin önünde otururken devriye gezen bir polis kendisine, ‘Şerefsizler içeriye girsenize’ diye bağırıyor. Vatandaş da polise, ‘Bu üslup devletimizin polisine yakışmıyor’ diye tepki gösterince, polis ‘Kes sesini lan’ diyerek Dursun Gültaş ve ailesine girişiyorlar. Tam 4 araba ekip ailenin tamamını dövüyorlar. Görüntüyü çeken kişi fark edilince ellerinden görüntüyü almak için onun da peşinden bulunduğu yere gidiyorlar. Polis devletimizin polisidir. Polisin bu davranışı kabul edilemez. Her daim polise, askere dua eden bu millete bu zulüm yapılmamalıdır”

'O KADAR BAĞIRDIK VURMAYIN DİYE'

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde görgü tanıklarının ifadeleri de dikkat çekti. Olaya şahit olduğunu belirten bir vatandaş ”O kadar bağırdık vurmayın diye, o kadınlara vururken içimiz gitti” ifadelerini kullandı.

'CHP OLARAK SÜRECİ TAKİP EDİYORUZ'

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün’ün de olayla ilgili devreye girdiğini belirten CHP’li Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Değer Kara ”CHP olarak süreci takip ediyoruz” dedi.

Gültaş Ailesi’nin tüm fertlerinin ifadelerinin alınmasının ardından savcılık tarafından serbest bırakıldığı belirtilirken, olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Tükenmez Haber, Sözcü

ETİKETLER

Editörün Seçimi