Eşi tarafından vurulduktan sonra kanıyla 'Beni Ragıp vurdu' yazan Nurtaç Canan: Yarım bıraktığı işi tamamlayacak

İstanbul Zeytinburnu'nda eşi Ragıp Canan tarafından vurulan Nurtaç Canan, sonrasında öleceğini düşünerek kanıyla yere 'Annem babam hakkınızı helal edin. Beni Ragıp vurdu. Kurtuldum' yazdı. Nurtaç Canan, Kadın Meclisleri ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'na yaptığı açıklamada Ragıp Canan'ın kendisini 'sakat bırakma' tehdidinde bulunduğunu kaydetti ve 'Yarım bıraktığı işi tamamlayacak, beni kurtarın Allah rızası için' dedi.

YAKALANDI

Emniyet Genel Müdürlüğü , silahla vurularak yaralanan 'Nurtaç Canan' olayına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "04.06.2020 tarihinde İstanbul İli Zeytinburnu İlçesinde ayrılmak istediği eşi tarafından ateşli silahla vurularak yaralanan Nurtaç CANAN'ın eşi, olayı gerçekleştiren R.C. isimli şahıs 19.06.2020 tarihinde İstanbul ekiplerimiz tarafından yakalanmış olup hakkında yasal işlem başlatılmıştır.

'SENİ SAKAT BIRAKACAĞIM'

Kanıyla yere eşinin adını yazan Nurtaç Canan, yaşadıklarını şöyle anlattı: 

"Çevire çevire ateş etmeye başladı, beni ölüme terk etti. Öleceğimi düşündüğüm için de yere kanımla 'Anne-baba beni helal edin. Beni Ragıp vurdu, o beni vurdu' yazdım. Daha sonra oğlumu aramış, 'Annene git bak istersen, onu dövdüm' demiş. Oğlum son sürat büyük bir hızla geliyor. 10 dakika geç kalsa kesinlikle beni kurtaramayacaklar. 5 ünite kan verdiler. Oğlumun o anki suratını hiçbir zaman unutamayacağım. Dizlerimden vurduğu için telefonuma ulaşamadım. 'Bir keresinde ayaklarıma kapanıp beni ya bırak ya öldür kurtulayım' dedim. 'Yok, sana o kadar güzel sürprizlerim var ki unutamayacaksın, seni sakat bırakacağım' dedi."

'YARIM BIRAKTIĞI İŞİ TAMAMLAYACAK'

Canan son olarak şu ifadelerde bulundu:

"Beş kurşunla vurdu beni. Bu adam yakalansın ve gereken ceza verilsin. Yarım bıraktığı işi tamamlayacak, beni kurtarın Allah rızası için."

Tükenmez Haber

ETİKETLER

Editörün Seçimi