Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 10 bini, vaka sayısı ise 244 bini aştı. Salgının en çok görüldüğü ülkelerden biri olan İtalya'da dün koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 405 olarak Çin'de aştı. İtalya'da 41 bin 35 Koronavirüs vakası görülüyor. İtalya'da koronavirüs salgınından en çok etkilenen Lombardiya bölgesindeki Bergamo şehrinde bulunan morglar, ölü sayısındaki artış nedeniyle yetersiz kaldı. Hayatını kaybedenler tabutlara konularak askeri araçlarla taşındı.

15 ASKERİ ARACIN ŞEHRİN İÇİNDEN GEÇTİĞİ ANLAR KAMERALARA YANSIDI

Bunun üzerine virüs veya başka nedenlerle hayatını kaybeden kişilerin cansız bedenleri, tabutlara konarak İtalya ordusuna ait araçlarla başka şehirlerdeki krematoryumlara taşındı. 50 asker tarafından kontrol edilen yaklaşık 15 askeri aracın şehrin içinden geçtiği anlar ise kameralara yansıdı.

KÜLLERİ AİLELERE DAĞITILACAK

İtalya’nın en ünlü gazetelerinden Corriere della Sera, cesetlerin salgın endişesi nedeniyle yakılarak küllerinin ailelerine dağıtılacağını yazdı.

3 BİN 405 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Koronavirüs salgını nedeniyle İtalya’da hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 405’e ulaştı. İtalya, salgının merkezi olan Çin’deki ölü sayısını da geçmiş oldu. Verilere göre, İtalya’daki vaka sayısı 41 bin 35 olarak kaydedildi.

ETİKETLER


Editörün Seçimi