Doğu Kudüs'te yaşayan çok sayıda Filistinli, Ramazan Bayramı namazını koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında kapalı olan Mescid-i Aksa'nın kapılarında kılmak için Harem-i Şerif'in de içinde yer aldığı Eski Şehir bölgesine geldi. İsrail polisi, koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler nedeniyle açık alanda en fazla 50 kişinin toplu ibadet etmesine izin verilmesini gerekçe göstererek Eski Şehir'in kapılarına barikatlar kurdu ve Filistinlilerin Mescid-i Aksa'nın kapılarına ulaşmasına engel olmaya çalıştı.

ÇOK SAYIDA FİLİSTİNLİ İLE İSRAİL POLİSİ ARASINDA ARBEDE YAŞANDI

Barikatları aşarak Mescid-i Aksa'nın kapılarında bayram namazını kılmak isteyen çok sayıda Filistinli ile İsrail polisi arasında arbede yaşandı.

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İsrail polisi, en az 4 Filistinliyi sert şekilde gözaltına aldı.

FİLİSTİNLİLER, BAYRAM NAMAZINI MESCİD-İ AKSA'NIN KAPILARINDA KILDI

Yaşanan arbedenin ardından Filistinliler barikatları aşarak Mescid-i Aksa'nın kapılarına ulaştı. İşgalin ve salgının gölgesinde ramazan bayramına giren Filistinliler, bayram namazını Mescid-i Aksa'nın kapılarında kıldı.

RAMAZAN BAYRAMI'NDAN SONRA YENİDEN İBADETE AÇILACAĞI DUYURULMUŞTU

Koronavirüs nedeniyle 2 ayı aşkın süredir kapalı olan Mescid-i Aksa'nın Ramazan Bayramı'ndan sonra yeniden ibadete açılacağı duyurulmuştu.

AA

ETİKETLER


Editörün Seçimi