Meclis Başkanı adayı Erkan Baş'tan Habertürk'e tepki: Merhaba, ben adını anmadığınız beşinci aday

Habertürk'te Meclis Başkanlığı seçimiyle ilgili haberde adının sayılmaması üzerine tepki gösteren Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, "Merhaba Habertürk. Ben Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş. 5 aday var diye yazıp 4’ünü sayarken adını anmadığınız 5. aday... 23 Nisan günü TBMM kürsüsünde konuşurken canlı yayını kestiğiniz kişi... Daha çok görüşeceğiz, adımı öğrenmenizi tavsiye ederim." ifadelerinde bulundu.

'BU REJİM MECLİS BAŞKANLIĞI'NA ADAY OLAN KİŞİNİN BİLE SESİNİ DUYMAK İSTEMİYOR'

Baş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda TBMM Başkanlığı'na aday olmasına rağmen kendisine Meclis Genel Kurulu'nda söz hakkı verilmediğini de kaydederek şunları söyledi:

"Öyle korkak bir rejim ki bu Meclis'inde başkanlığa aday olan kişinin bile sesini duymak istemiyor. İşçi, emekçi çalışanlar, işsiz kardeşlerim, buradaki varlığımız bu düzenin sahiplerine, Saray'ın arka bahçesine çevirmeye çalıştıkları Meclis'te yaptığımız ilk uyarıydı. Kendilerini en güvende hissettikleri yerde bile işçilerin, gençlerin, kadınların sözlerini yüzlerine söylemeye devam ediyoruz. Kardeşlerim, geri sayım başlamıştır. Bırakın Meclis'i hiçbir yerde kadına, gence tahammül edemeyen bu rejim için geri sayım başlamıştır. En güvendikleri yer olan Meclis'te bile sizin sesiniz dalgalanıyor. Bu bir dip dalgasıdır. Yakında daha da büyüyüp sarayları saltanatları yıkıp geçecek. Bu dalga, herkesi tercihe zorlayacak"

KİMLER ADAY?

TBMM Genel Kurulu, bugün 27'nci dönem ikinci devre Meclis Başkanlığı seçimi için toplandı. TBMM Başkanlığı seçiminde AKP Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç, HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz ile Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş yarışacak.

Tükenmez Haber

ETİKETLER

Editörün Seçimi