Papa, Aziz Petrus Meydanı’nda tek başına dua etti: Hepimiz bu gemideyizPapa Franciscus, genellikle Noel ve Paskalya yortularının ardından gerçekleştirdiği "Urbi et Orbi" (Roma ve dünyaya) konuşmasını, bu sefer dünyayı sarsan koronavirüs (Kovid-19) salgınının bir an önce bitmesi için yaptı. Papa, Vatikan’ın ünlü Aziz Petrus Meydanı’nda tek başına dua etti. Katoliklerin ruhani lideri, Tanrı'dan içinde bulundukları acı durumu görmesini ve kalplerini umutla doldurmasını dilerken; birliktelik vurgusu yaptı.

'RAB, BİZİ FIRTINANIN MERHAMETİNE BIRAKMA'

Papa Franciscus, "Hepimiz bu gemideyiz. Hepimiz kırılgan ve yönünü kaybetmiş durumdayız ama aynı zamanda birbirimiz için önemli ve gerekliyiz. Bununla yüzleşmek için birlikte kürek çekmeye çağrıldık." ifadelerini kullandı. Dalgalı bir denizde olduklarını ifade eden Papa, "Rab, bizi fırtınanın merhametine bırakma" dedi.

'ASLA UNUTAMAYACAĞIMIZ GÜNLER GÖRDÜK'

İtalya’da 5 haftadır devam eden yeni tip koronavirüs acil durumunda, bugün 969 kişinin hayatını kaybettiği açıklanırken; bu sayı, "bir günde kaydedilen en yüksek sayı" oldu. Toplamda 9 bin 134 kişinin öldüğü ve 86 bin 498 kişiye Kovid-19'un bulaştığı ülkede, Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella da bu akşam ulusa sesleniş konuşması yaptı. Mattarella, konuşmasında "Asla unutamayacağımız görüntüler gördük. Tarihimizin en üzücü sayfalarından birini yaşıyoruz" dedi.

AA

ETİKETLER

Editörün Seçimi