Elazığ'daki depremde enkazdan kurtarılan kedi ‘Toros’un yeni evi Antalya Büyükşehir Belediyesi oldu.

Elazığ’daki 6.8 büyüklüğündeki depremde kurtarılan ve sahibi bulunamadığı için Antalya İtfaiyesi’nin sahiplendiği kedi Toros’un yeni evi Antalya Büyükşehir Belediyesi oldu. Toros için Twitter'da hesap açıldı.

Burnu ile kuyruğunda kırıklar bulunan ve tedavisi yapılan kedi için belediyede bir kulübe hazırlandı. Kedi "Toros", Büyükşehir Belediyesinin koridorlarında dolaşıyor.

Kedinin bakımının yapıldığını belirten Böcek, "Depremde enkaz altından çıkan Toros'u Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak sahiplendik, burada herkes de çok sevdi. Tedavileri devam ediyor, herhangi bir problem yok. Burada yaşayacak" dedi.

Bir gazetecinin "Toros'u, CHP Genel Merkezi'ndeki 'Şero' adlı kediyle bir araya getirmeyi düşünüyor musunuz" sorusuna ise Böcek, "Olabilir" diye yanıt verdi.

Elazığ'da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede görev yapan gazeteci Alican Uludağ, enkazın etrafında dolaşan yaralı bir kedinin fotoğraflarını sosyal medyedan paylaşmıştı.

Paylaşımı gören Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek, bölgede kurtarma faaliyetlerine katılan Antalya İtfaiye ekiplerinden kedinin bulunmasını, sahibi çıkmazsa kente getirilmesini istemişti. 

İtfayie ekipleri tarafından bulunan ve yaraları tedavi ettirilen kediye Toras ismi verilmişti. Depremzede kedi Toros sahibi bulunamayınca Antalya'ya getirilmişti.

ETİKETLER

Editörün Seçimi