Komşuları sağlık görevlisini alkışlarla uğurladı

22 yaşındaki Tayla Porter, evinin kapısından çıkıp arabasına doğru ilerlerken Porter'ın evinin bulunduğu tüm sokak görülüyor ve kuvvetli alkış sesleriyle tezahüratlar duyuluyor. Acil servis çalışanının komşularını görünce duygulandığı görülüyor. Ayrıca Porter'ı arabasının üstünde ev yapımı bir pasta ve Cadbury'nin ürettiği Miniature Heroes çikolata paketi bekliyordu.

Porter'ın annesi Ali, olayın görüntülerini Facebook'tan paylaştı.

'ÇİKOLATA VE PASTA DA HOŞ DETAYLARDI'

Porter'ın annesi videoyu paylaşırken şu ifadelere yer verdi:

"Yaşadığımız yeri gerçekten çok seviyorum. Sokağımızdaki herkes Tayla'yı gece vardiyasına uğurlamak için bir araya geldi, tam da ihtiyaç duyduğu destek. Heroes çikolataları ve ev yapımı pasta da hoş detaylardı."

Ali, alkışların yol boyunca duyulabildiğini ekledi.

Independent'ten Olivia Petter'in haberine göre video 1,6 milyondan fazla kez izlenirken Ali'nin gönderisi 64 binden fazla kez paylaşıldı ve binlerce yorum aldı.

'BENİ AĞLATTI'

Yorum yapan biri şunları yazdı:

"Vay canına. Video beni ağlattı! Aferin Tayla. Benim oğlum da acil sağlık görevlisi. Çok gurur verici."

'KELİMELER YETMEZ'

Porter'ın babası Phil de bir yorum yazarak şunları ifade etti:

"Kızımla çok gurur duyuyorum ve Queens Road'daki komşularımı anlatmaya gerçekten kelimeler yetmez. Bizimkiler NHS (Birleşik Krallık Ulusal Sağlık Sistemi, ç.n.) ve onun kendini adamış çalışanlarının yoğun çabalarına duydukları minnettarlığı göstermek için ortaya çıkıyor."

Porter'a sokak boyunca tutulan alkış, ülke çapında halkın evlerinden çıkarak Kovid-19 hastalarını kurtarmak için mücadele eden Birleşik Krallık sağlık çalışanlarını alkışladığı ulusal "Sağlıkçılarımız için Alkış" etkinliğinin gerçekleşmesinin ardından geldi.

Avrupa'da benzer etkinlikler gerçekleştiriliyor. Fransa ve İtalya'da tecritteki yurttaşlar sağlık personelini alkışlamak için balkonlara çıkıyor

Independent Türkçe için çeviren: Umut Can Yıldız

ETİKETLER

Editörün Seçimi