Twitter, evden çalışmak isteyen çalışanlarına 'sonsuza kadar' hak tanıdı

Fotoğraf: AA

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla birlikte evden çalışmaya başlayan personellerine e-mail atan Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, bu kararı bir adım ileri götürdü ve çalışanlara sonsuza dek’ evden çalışabileceklerini söyledi.

Bu karar, şirketin sözcüsü tarafından da doğrulandı.

Şirketten yapılan açıklamada, “Son birkaç ay, bu işi yürütebileceğimizi kanıtladı. Eğer çalışanlarımız, evden çalışmalarına olanak tanıyan bir rol ve durumdaysa ve sonsuza dek bunu yapmaya devam etmek istiyorlarsa, bunu gerçekleştireceğiz” ifadeleri kullanıldı.

'OFİSLERİ AÇMAK BİZİM, GELİP GELMEMEK İSE ÇALIŞANLARIMIZIN KARARI'

Bir noktada ofislerin açılacağını belirten şirket, bu durumda bile kararın çalışanlara ait olacağını vurguladı. Açıklamada, “Ofisleri açmaya karar verdiğimizde, bu yine de eskisi gibi olmayacak. Dikkatli, kademeli bir süreç olacak. Ofisleri açmak bizim kararımız olacak, gelip gelmemek ya da ne zaman gelecekleri ise çalışanlarımızın kararı” denildi.

MARTTA EVDEN ÇALIŞMA KARARI ALINMIŞTI

Merkezi ABD’nin San Francisco kentinde bulunan Twitter’da mart ayı başında evden çalışma kararı alındı. Bu süreçte evden çalışmayı desteklemek adına çalışanlara ek ödenek de verildi. Şirket, ayrıca tüm iş gezilerini ve toplu etkinliklerini iptal etti.

Twitter’ın yanı sıra Google ve Facebook gibi teknoloji devleri de salgın sonrası evden çalışma politikalarını gözden geçiriyor.

Sputnik

ETİKETLER

Editörün Seçimi